СК «АХА Страхування» підвела підсумки 12 місяців 2015 року - приріст премій 44% до рекордних 1,1 млрд грн, інвестиційний дохід 122 млн грн

26.02.2016

СК «АХА Страхування», дочірня компанія французької Групи АХА, підвела підсумки діяльності за 12 місяців 2015 року, продемонструвавши рекордно високі фінансові результати.

Згідно з внутрішнім звітом страховика за 12 місяців АХА в Україні зібрала понад 1 млрд грн страхових премій, що на 44% або на 331 млн грн перевищує результат минулого року за аналогічний період.

«АХА Страхування» виплатила за даний період своїм клієнтам понад 490 млн грн, приріст склав 31%, це на 116 млн гривень більше ніж у 2014 році.

«Ми вдячні нашим клієнтам за підтримку і довіру, завдяки яким навіть в непростий час кризи нам вдалося не тільки підтвердити свої позиції лідера, а й зробити чимало революцій в обслуговуванні - запустити продукти з онлайн активацією, послугу автовідновлення договорів КАСКО, клієнтський портал «Моя АХА» і багато іншого. У центрі всіх наших нововведень, інноваційних послуг і процесів завжди стоїть клієнт, його захист і наше бажання передбачати очікування, - прокоментував Філіп Вотле, Голова Правління СК «АХА Страхування». - Крім того, як лідер ринку, ми вкладаємо великий персональний ресурс в його розвиток. Ми вже давно готові запровадити на українському страховому ринку багато механізмів, які успішно працюють в інших країнах, в яких присутня Група АХА. Все, що нам для цього необхідно - зміни на законодавчому рівні, які наші представники активно лобіюють».

АХА завжди приділяє велику увагу соціуму, в якому веде свою діяльність. Уже не перший рік «АХА Страхування» є найбільшим платником податків у страховому секторі України - в 2015 році компанія виплатила понад 122 млн грн податків і зборів до бюджету країни.

«Крім рекордного показника зібраних премій, «АХА Страхування» отримала в 2015 році найбільший інвестиційний дохід, який склав 122 млн грн і зібрала рекордний показник регресних зборів в розмірі 35 млн грн. Також в 2015 році були суттєво покращені показники збитковості. Всі ці результати в комплексі дозволили створити безпрецедентний резерв під страхові випадки, які сталися в зоні АТО (в сумі 73 млн грн), а також показати прибуток за МСФЗ у сумі 7,5 млн грн», - прокоментував Микола Іванінів, фінансовий директор СК «АХА Страхування».

Протягом 12 місяців 2015 року платоспроможність компанії «АХА Страхування» залишається на високому рівні, що підтверджено наступними чинниками:

  • фактичний запас платоспроможності перевищує нормативний в 3 рази;
  • коефіцієнт покриття страхових резервів ліквідними активами, що характеризує здатність страхової компанії забезпечити виконання взятих на себе страхових зобов'язань за рахунок ліквідних активів, склав 1,8.


«Дані результати формують надійну базу для фінансової стабільності компанії в 2016-2020 рр., надаючи можливість генерувати стабільний дохід і гарантувати виплати нашим клієнтам», - додав Микола Іванінів.

У структурі портфеля компанії переважну частку займає автострахування КАСКО - 699 млн грн, приріст премій за яким за 12 місяців склав 47%. Частка страхових премій фізичних осіб по КАСКО в загальному обсязі премій за даним видом страхування складає 68% (473 млн грн).

Компанія продовжує нарощувати в своєму портфелі добровільне медичне страхування - 122 млн грн, взявши на себе зобов'язання за 112 тисячами договорів. Приріст за даним видом склав 113% або 65 млн грн.

Обсяг зібраних премій по обов'язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) склав 108 млн грн, що на 17% більше, ніж за аналогічний період 2014 року.
Один з головних принципів роботи АХА - це клієнтоорієнтованість. За результатами міжнародного незалежного опитування в другому півріччі 2015 року рівень задоволеності клієнтів якістю обслуговування в процесі врегулювання склав 93%.


Група АХА (Франція) - світовий лідер у сфері страхування та управління активами. Сьомий рік поспіль АХА є страховим брендом № 1 у світі. У 2016 році АХА була визнана страховою компанією №1 у світі за розміром небанківських активів. Понад 161 000 співробітників щодня обслуговують 103 мільйони клієнтів у 59 країнах світу. У 2015 році дохід Групи АХА склав 99 млрд євро. Станом на 31 грудня 2015 року в управлінні компанії налічувалося 1,363 трлн євро активів.
Високі фінансові рейтинги (2014): Standard & Poor's (А +, Positive), Moody's (Aa3, Stable), Fitch (AA-, Stable).

СК «АХА Страхування» належить Групі АХА (Франція) та представлена на українському страховому ринку з 2007 року. В компанії працює близько 800 співробітників та 2 800 агентів по всій Україні. Сьогодні в Україні компанії довіряє більше півмільйона клієнтів.

1-е місце в номінації «Найкращий автостраховик» (за підсумками «Фінансового Оскара. Осінь -2015» газети Бізнес)
1-е місце в номінації «Корпоративна безпека» (за підсумками «Фінансового Оскара. Осінь -2015» газети Бізнес)
«Найпрофесійніша страхова компанія» за результатами 2014 року (рейтинг газети «Бізнес», 2015).
У 2015 році СК « АХА Страхування» стала Лідером Національної Премії Insurance TOP в номінації «Автострахування».
«Особистість страхового ринку», 2-е місце було присвоєно голові правління СК «АХА Страхування» Філіпу Вотле (рейтинг газети «Бізнес», 2015).

За результатами 9 місяців 2015 року «АХА Страхування» займає 1-е місце в Україні за чистими преміями, зібраними страховими преміями по КАСКО, 1-е місце за обсягом страхових виплат по КАСКО (за даними журналу Insurance TOP). Станом на 31 грудня 2015 обсяг високоліквідних активів становить 938,5 млн грн.


Прес-реліз