СК «АХА Страхування» підвела підсумки діяльності за 6 місяців 2016 року - зростання премій та прибутку

09.08.2016

СК «АХА Страхування», дочірня компанія французької АХА Груп, підвела підсумки першого півріччя, демонструючи суттєве зростання по ряду ключових показників.

Відповідно до внутрішнього звіту страховика за 6 місяців СК «АХА Страхування» зібрала понад 625 млн грн валових страхових премій, що на 24% перевищує результат за аналогічний період минулого року. Компанія також показала значне зростання, 85%, кількості укладених договорів до 409 тисяч. Показник виплат продемонстрував зростання до 268 млн грн, тобто в середньому компанія виплачує своїм клієнтам понад 2 млн грн щодня.

Незважаючи на непросту ситуацію на фінансовому ринку, прибуток компанії склав 24,7 млн грн (згідно з МСФЗ), а інвестиційний дохід досяг 69,2 млн грн, що на 21% вище, ніж за аналогічний період 2015 року.

Інвестиційний портфель на 30.06.2016 становить 972,3 млн грн (зростання 25%). Структура інвестиційного портфеля представлена в рівних частках вкладеннями в державні облігації та депозити, які розміщені в державних банках і в банках, акціонерами яких є провідні західні банківські групи. На поточних рахунках компанії сформований значний буфер абсолютної ліквідності, який гарантує оперативне виконання страховиком всіх взятих на себе зобов'язань перед клієнтами і партнерами.

У структурі портфеля СК «АХА Страхування» традиційно переважну частку, 62,2%, займає автострахування КАСКО - 389 млн грн, приріст премій по якому за 6 місяців склав 24%.

Компанія продовжує нарощувати в своєму портфелі добровільне медичне страхування - 81 млн грн, взявши на себе зобов'язання по 197 тисячам договорів. Приріст за даним видом склав 26%.

Обсяг зібраних премій по обов'язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) склав понад 66 млн грн, що на 34% більше, ніж в аналогічному періоді 2015 року.

«АХА продовжує розвивати свій бізнес в Україні, нарощуючи частку ринку, впроваджуючи інноваційні послуги і активно беручи участь в підготовці законодавчих змін, які так необхідні сьогодні страховому ринку, - коментує Філіп Вотле, голова правління СК «АХА Страхування». - Ще один глобальний фокус АХА - це нові технології. У березні ми першими в Україні запропонували клієнтам «розумне страхування» з використанням телематичних пристроїв - можливість економити на страхуванні в залежності від того, наскільки обережний і безпечний стиль управління автомобілем. Крім того, ми впровадили систему Audawatch, за допомогою якої співробітники СТО-партнерів АХА безкоштовно інформують клієнта в автоматичному режимі про всі стадії ремонту авто, додаючи його фотографії. У динамічному світі у великого бізнесу немає іншого шляху, окрім як змінюватися, ставати ближчим і зрозумілішим клієнту, передбачаючи його очікування».

 

Один з головних показників ефективності роботи, який вимірюється в компанії - рівень задоволеності клієнтів обслуговуванням АХА. За результатами міжнародного незалежного опитування даний показник з року в рік демонструє позитивну динаміку зростання. У першому півріччі 2016 року рівень задоволеності клієнтів якістю обслуговування в процесі врегулювання склав 94%. .Група АХА (Франція) - світовий лідер у сфері страхування та управління активами. Сьомий рік поспіль АХА є страховим брендом № 1 у світі. У 2016 році АХА була визнана страховою компанією №1 у світі за розміром небанківських активів. Понад 166 000 співробітників щодня обслуговують 103 мільйони клієнтів у 64 країнах світу. У 2015 році дохід Групи АХА склав 99 млрд євро. Станом на 31 грудня 2015 року в управлінні компанії налічувалося 1,363 трлн євро активів.
Високі фінансові рейтинги (2016): Moody's (Aa3, Stable), Fitch (AA-, Stable), Standard & Poor's (А +, Positive, 2015).

СК «АХА Страхування» належить Групі АХА (Франція) та представлена на українському страховому ринку з 2007 року. В компанії працює близько 800 співробітників та 2 800 агентів по всій Україні. Сьогодні в Україні компанії довіряє більше півмільйона клієнтів.

1-е місце в номінації «Автостраховик року» (за підсумками «Фінансового Оскара» газети Бізнес, 2016)
«Особистість страхового ринку», 1-е місце було присвоєно першому віце-президенту СК «АХА Страхування» Андрію Перетяжко (рейтинг газети «Бізнес», 2016).
«АХА Страхування» входить в ТОП-100 найбільших платників податку на прибуток України (рейтинг газети «Бізнес», 2016)
1-е місце в номінації «Корпоративна безпека» (за підсумками «Фінансового Оскара. Осінь -2015» газети Бізнес)
«Найпрофесійніша страхова компанія» за результатами 2015 року (рейтинг газети «Бізнес», 2016).
У 2015 році СК « АХА Страхування» стала Лідером Національної Премії Insurance TOP в номінації «Автострахування».

За результатами 12 місяців 2015 року «АХА Страхування» займає 1-е місце в Україні за чистими преміями, страховими виплатами, зібраними страховими преміями по КАСКО, 1-е місце за обсягом страхових виплат по КАСКО (за даними журналу Insurance TOP). Станом на 31 грудня 2015 обсяг високоліквідних активів становить 938,5 млн грн.