Новація на ринку агрострахування – комплексна программа для агробізнесу «Ваш урожай – наша турбота».

07.09.2016

IFC, Сингента, Креді Агріколь Банк та страхова компанія «АХА Страхування» оголосили про запуск інноваційного страхового продукту для пшениці, що дозволить розширити доступ до фінансування для аграріїв та буде сприяти більш активному використанню агрострахування в Україні.

Пшениця – одна з основних зернових культур в Україні. За умовами продукту агровиробники зможуть застрахувати посіви озимої пшениці на період перезимівлі та весняно-літній період. Основне завдання продукту - допомога у збереженні та захисті посівів та врожаю пшениці від ризиків, що виникають в процесі вирощування. Протягом перших трьох років роботи користувачі отримають спеціальні пільгові умови, консультативну підтримку та можливість взяти участь в тренінгах зі страхування та застосування новітніх агротехнологій.

«Наша команда використала провідний міжнародний досвід у розробці цього інноваційного продукту, який допоможе малим та середнім сільгоспвиробникам надійно захистити свій врожай, а отже сприятиме розвитку та зростанню їх бізнесу. Ми також сподіваємся, що така нова пропозиція буде сприяти більш активному використанню агрострахування в Україні», - зазначила Лія Сорока, керівник проекту IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії».

На першому етапі програма «Ваш урожай – наша турбота» буде доступна сільгоспвиробникам Полтавської, Черкаської та Вінницької областей.

Основою для створення цього інноваційного продукту стало розуміння партнерами програми необхідності забезпечити нові умови агрострахування.

«Думати як сільгоспвиробник, - на цьому принципі заснована стратегія компанії Сингента. Ми ставимо себе на місце аграрія, безперервно аналізуємо його потреби і працюємо над розробкою найефективніших рішень для забезпечення сталого розвитку агробізнесу. Нова програма надасть українським виробникам впевненості в інвестиціях. Зберегти свій врожай буває непросто, але ця програма розвіює міфи і страхи щодо складності роботи з продуктами агрострахування», - зазначає Гебхард Рогенхфер, генеральний директор компанії Сингента в Україні.

Відсутність прозорих і простих у використанні продуктів страхування, і зрештою - недовіра аграріїв до страховиків та фінансових партнерів слугують причиною низької популярності агрострахування в Україні. Сьогодні рівень страхування посівів та майбутнього врожаю в Україні складає менше 5%, тоді як в США цей показник перевищує 80%.

Партнерство довкола створення нової програми агрострахування має на меті зміну підходів та філософії діяльності агрокомпаній стосовно планування захисту врожаю.

«Ми вважаємо вкрай важливим – робити свій внесок у розвиток агробізнесу в Україні. Окрім фінансового партнерства для агрокомпаній, ми прагнемо бути банком-орієнтиром, привносити чи підтримувати інновації, допомагати агросектору розвиватися та завойовувати нові ринки. Тому ми зацікавлені у створенні насправді ефективного комплексного страхового продукту для аграріїв, який мінімізує ризики як для клієнта, так і для банку. Адже ця, вже традиційна в інших країнах практика агрострахування, сприятиме збільшенню об’ємів фінансування, що, в свою чергу, допоможе значно розширити бізнес-можливості для українських сільгоспвиробників», - коментує Лариса Бондарєва, член Правління Креді Агріколь Банку.

Сильні сторони нового продукту – це прості умови договору, справедливість і прозорість взаємовідносин між учасниками страхового процесу. За умовами програми компанія Сингента надаватиме агровиробникам товарний кредит, а Креді Агріколь Банк – грошовий кредит, а разом партнери покриватимуть до 50% витрат на оплату страхової премії замість агровиробника. Продукт перестраховано надійним міжнародним перестраховиком, що в свою чергу гарантує своєчасне здійснення страхових виплат. На думку клієнтів компанії Сингента, такі програми рік за роком доводять свою надійність та ефективність.

«Ми вже маємо успішний досвід роботи з програмами агрострахування і вважаємо, що у майбутньому цей напрям буде стрімко розвиватися, як це відбувається в інших країнах світу. Можливість захистити свій врожай стає доступнішою завдяки спрощеній системі оформлення та наданню навчальних консультацій», - підтримує Олександр Хіжняк, фінансовий директор компанії АгроКо.

«Два роки тому ми прийняли рішення вийти на ринок агрострахування в Україні. За цей короткий термін, використовуючи наш міжнародний досвід та поетапно інвестуючи ресурси в розвиток даного напрямку, нам вдалося увійти в ТОП-5 агростраховиків. Але найголовнішим є те, що ми побачили зацікавленість в страхуванні всіх без винятку учасників агросектору – фінансових інститутів, фермерів, компаній-постачальників технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Ми дякуємо компаніям-партнерам за довіру до АХА і зі своєї сторони готові запевнити клієнтів в наданні першокласного сервісу та гарантій по відшкодуванню можливих збитків. АХА і надалі буде докладати максимум зусиль та ресурсів для зміни стереотипів, які склалися на ринку, та популяризації агрострахування в Україні». – зазначає Максим Межебицький, віце-президент компанії «АХА Страхування».