Інтерв'ю віце-президента СК «AXA Страхування» В'ячеслава Гавриленко виданню "Forbes"

22.12.2014

«AXA Страхування» Перехід на новий рівень. Віце-президент компанії В'ячеслав Гавриленко про те, як в непростих сучасних умовах продовжувати інвестувати в інноваційні технології, підтримуючи рівень задоволеності клієнтів в 93%, як утримати лідерство і продовжувати вірити в Україну
В'ячеслав Гавриленко - віце-президент СК «AXA Страхування»

  • У чому секрет успіху компанії AXA, яка вже шостий рік поспіль стає страховим брендом №1 у світі? 
  • АХА Груп органічно поєднує консервативну політику фокусування на ризиковому страхуванні, страхуванні життя та управлінні активами з інвестуванням у майбутнє. При цьому АХА розвивається територіально, вкладаючи кошти в найперспективніші ринки. Сьогодні група представлена в 56 країнах світу, в тому числі в Україні, де ми займаємо лідерські позиції. Група активно інвестує кошти і бізнес-зусилля в напрямки, пов'язані з електронним бізнесом, роблячи акцент на клієнті, послідовно вимірюючи та оцінюючи його задоволеність.
  • Чи доводиться коригувати діяльність компанії у зв'язку з сьогоднішніми викликами ринку?
  • Визнаю наявність цих викликів. Але, на щастя, ми їх долаємо, перебуваючи в АХА. Сьогодні активи в 3 рази перевищують розміри наших зобов'язань. Це доводить, що ми чинимо правильно - формуючи резерви і пропонуючи справедливі ціни, достатні для покриття ризиків. Ми чесні по відношенню до наших клієнтів, які впевнені в компанії, розуміючи, що діяльність ведеться професійно і, що ресурсів у АХА завжди достатньо для виплати відшкодувань. Ми безперебійно виконуємо свої зобов'язання перед СТО та перед агентами, платимо зарплати і бонуси своїм співробітникам. І нарешті, компанія виконує свої соціальні зобов'язання перед державою - вже багато років AXA є платником податків №1 на страховому ринку України. Ми знаємо, що відчуває наш клієнт - важкі часи легше пережити з надійним і стабільним страховиком, який до того ж динамічно розвиває сервіси. Звичайно ж, я впевнений, що компанія не просто переживе цю кризу, а вийде з неї ще сильнішою.
  • Яку роль у досягненні цієї мети грають інноваційні продукти?
  • Ми розуміємо, що сьогодні змінюємося не тільки ми, а й наші клієнти. Тому АХА витрачає багато уваги та інвестицій на розвиток інтернет напрямку. Вже сьогодні наш клієнт може замовити страхування дистанційно та викликати агента для укладання договору. Ми не згорнули традиційні продажі, а зосередилися на забезпеченні мультидоступу. Адже така взаємодія різних каналів продажів дає ефект синергії. У першу чергу від цього виграють споживачі, які отримають більше послуг - дешевше, швидше і легше. Яскравий приклад - наш сервіс з дистанційного врегулювання збитків.
  • Як він працює?
  • Клієнту AXA достатньо зателефонувати на гарячий номер в контакт-центр і описати деталі події. Оператор оперативно приймає дзвінок і віддалено аналізує збиток. У більш ніж 70% випадків він кваліфікується як «масовий», і клієнт везе свій автомобіль, без зволікань і очікувань, на СТО, а через деякий час забирає вже відремонтованим. Це знімає всі питання непрозорості роботи страхової і невпевненості клієнта в тому, що відшкодування буде виплачено вчасно і в потрібному обсязі. Клієнт впевнений, що його автомобіль буде гарантовано відремонтований в максимально короткі терміни. І такий стандарт якості сервісу є для АХА нормою. У 2015 році ми станемо надавати клієнтам ще більше сервісів, пов'язаних з інтернет-технологіями, починаючи з області врегулювання збитків. Можу сказати однозначно - АХА вірить в Україну і надає українцям найякісніші страхові послуги!

 

Розмовляла Наталія Кир'янова