«AXA Страхування» підвела підсумки 2014 року

13.03.2015

Страхова компанія «AXA Страхування» оголосила результати діяльності за 12 місяців 2014 року.
  • Обсяг зібраних премій - більш ніж 758 млн грн 
  • Обсяг страхових виплат склав 374 млн грн
  • Більше 414 тис. укладених договорів страхування

Страхова компанія «AXA Страхування» продовжує утримувати лідерські позиції на ринку страхування за результатами 2014 року.

Сукупний обсяг зібраних страхових премій компанії за 2014 рік складає 758,2 млн грн, в той час як обсяг виплат досяг 374,1 млн грн. У порівнянні з 2013 роком значно зросла кількість страхових премій з медичного страхування - на 75%. Також на 23% порівняно з 12 місяцями 2013 року збільшилася кількість укладених договорів зі страхування цивільної відповідальності власників наземного транспорту (включаючи відповідальність перевізника) і досягла 23 тис. 986 договорів.

Протягом останніх років, і 2014 рік не виняток, АХА в Україні підтримує високий рівень платоспроможності (тобто здатність страхової компанії відповідати в середньо- і довгостроковій перспективі за прийнятими на себе страховими зобов'язаннями):

  • статутний фонд, який на 31.12.2014 року склав 262 млн грн (або 13,6 млн євро) при нормативному розмірі статутного фонду відповідно до Закону «Про страхування» рівному 1 млн євро;
  • перевищення фактичного запасу платоспроможності більш ніж в 3 рази показника нормативного запасу платоспроможності або на 298,8 млн грн.

Платоспроможність і фінансова стабільність АХА в Україні знаходяться на високому рівні, що підтверджується наступними факторами:

  • інвестиційний портфель на 31.12.2014 року склав 754,6 млн грн (згідно стандартам Групи), що в 1,7 разів більше суми страхових резервів Компанії;
  • всі активи AXA в Україні представлені виключно ліквідними засобами у гривні та іноземній валюті (депозити в банках, залишки на розрахункових рахунках, державні облігації, права вимоги до перестрахувальників), оціненими за ринковою вартістю;
  • консервативна інвестиційна політика передбачає розміщення коштів тільки в державних цінних паперах, на депозитних рахунках, що відкриті в державних банках, а також банках, які належать найбільшим міжнародним банківським групам з високим кредитним рейтингом;
  • встановлена політика ризик менеджменту виключає розміщення коштів в акціях, інвестиційних сертифікатах та нерухомості та передбачає дотримання принципів диверсифікації.

 

Дані фактори дозволяють Компанії проводити виплати за своїми зобов'язаннями вчасно і в повному обсязі.

«Завдяки тому, що наша команда діяла злагоджено, нам вдалося при непростих обставинах вийти на досить хороший результат», - коментує Філіп Вотле, Голова Правління «АХА Страхування».

«Ми впевнені, що перебуваємо на правильному шляху. Оскільки АХА дійсно вірить у майбутнє України, ми продовжуємо далі інвестувати в якість сервісу, нові технології, діджитал, страхування здоров'я, агрострахування і звичайно ж в свою команду: в навчання, коучинг співробітників, що допомагає робити «АХА Страхування» все більш і більш професійною. Але головне - намагаємося змінити в кращу сторону страховий ринок в цілому. Я впевнений, будучи лідером, ми зобов'язані брати на себе цю відповідальність, і нам це успішно вдається!», - додає Вотле.

Група AXA (Франція) - світовий лідер у сфері страхування та управління активами. Шостий рік поспіль АХА є страховим брендом № 1 у світі. Понад 157 000 співробітників щодня обслуговують 103 мільйони клієнтів в 59 країнах світу. У 2014 році дохід Групи АХА склав 92 млрд євро. Станом на 31 грудня 2014 року в управлінні компанії налічувалося 1,277 трлн євро активів.

Страхова компанія «АХА Страхування» належить Групі AXA (Франція) та представлена на українському страховому ринку з 2007 року. В компанії працює більше 1 000 співробітників та 2 300 агентів по всій Україні. Сьогодні в Україні компанії довіряє більше півмільйона клієнтів.

У 2014 році «AXA Страхування» посіла лідерську позицію в рейтингу надійності страховиків за версією Forbes.

За результатами 9 місяців 2014 року страхова компанія «AXA Страхування» займає 1-е місце в Україні за збором страхових премій по КАСКО, 1-е місце за валовими страховими преміями, 1-е місце за чистими страховими преміями, 1-е місце за обсягом страхових виплат (за даними журналу Insurance ТОР). Станом на 31 грудня 2013 року обсяг високоліквідних активів становить 730 млн грн.