AXA в Центральній та Східній Європі продовжує розширення

30.12.2010

Сьогодні АХА в Центральній та Східній Європі оголосила про придбання 80% акцій другої за величиною страхової компанії Білорусі «B&B Страхування» (та найбільшої приватної страхової компанії).

Сьогодні АХА в Центральній та Східній Європі оголосила про придбання 80% акцій другої за величиною страхової компанії Білорусі «B&B Страхування» (та найбільшої приватної страхової компанії). Цією угодою АХА продовжила своє розширення в Центральній та Східній Європі – одному з найбільш пріоритетних для компанії регіоні. 
Діяльність «B&B Страхування» сконцентрована на ринку ризикового страхування, де загальна доля ринку компанії складає 10% (29 мільйонів євро доходів у 2009 р.), при цьому доля ринку добровільного страхування коливається від 20% до 40%  в залежності від виду страхування. Ця діяльність відбувається за рахунок агентської мережі, що складається приблизно з 260 ексклюзивних агентів.
Білоруський страховий ринок дасть АХА суттєвий потенціал для зростання, оскільки лише менше 20% власників авто мають поліс страхування КАСКО та менше 15% родин користуються перевагами майнового страхування.
«Придбання компанії B&B – чудова можливість для АХА вийти на ринок Білорусі, який динамічно розвивається. Використовуючи географічні та культурні зв’язки між двома країнами, ми маємо намір повторити тут успіх АХА в Україні, де ми стали лідерами ринку за 3 роки», - прокоментував Сіріл де Монгольфьє, Виконавчий директор АХА в регіоні Центральної та Східної Європи. 
Завершення цієї угоди підлягає затвердженню регуляторними органами та очікується в першому кварталі 2011 року.

Про AXA в Центральній та Східній Європі

Страхування життя

  • Присутність в 5 країнах: Польща, Чеська Республіка, Угорщина, Словаччина та Румунія.
  • Доля ринку AXA з 2006р. по 2009р. збільшилася з 2% до 3% у сфері страхування життя та з 5% до 10% у сфері пенсійного страхування. 
  • Всього 2,7 мільйона клієнтів (з яких 2,2 мільйона – клієнти в сфері пенсійного страхування и 0,5 мільйона - клієнти в сфері страхування життя)
  • Продукти: захист, коротко/середньострокові збереження, довгострокове страхування життя/пенсійне страхування (пенсійні фонди, регулярні премії, аннуітети).
  • Дистрибуція: 35% - власні канали продажів, 65% - зовнішні канали продажів.

Ризикове страхування та банківська діяльність

  • AXA здійснює діяльність з ризикового страхування в Центральній та Східній Європі, почавши бізнес з нуля в Чеській Республіці, Словаччині та Польщі, а також через спільні підприємства в Україні з Укрсиббанком та компанією Ресо-Гарантія в Росії, де частка участі АХА складає 36,7%. За три роки AXA зайняла перше місце на українському ринку з часткою в 11%.
  • AXA також здійснює роздрібну банківську діяльність в Угорщині (доля ринку склала 4% у 2009 р.).