Повідомити про подію
AXA Страхування працює в звичному режимі під час воєнного стану в 2018 році

«Хочу заспокоїти клієнтів і працівників: введення воєнного стану в частині областей України жодним чином не впливає на виконання нами зобов'язань перед клієнтами. Всі збитки - за винятком нанесених безпосередньо військовими діями - ми продовжуємо, як і раніше, компенсувати мешканцям всіх областей України», - зазначив Заступник Голови Правління «АХА Страхування» Максим Межебицький.


Протягом останньої доби нам надійшло безліч звернень про те, чи вплине воєнний стан на виконання умов договорів страхування. Тому ми підготували відповіді на найбільш поширені питання.


Чи будуть покриті збитки на територіях, на які поширюється дія Указу «Про введення воєнного стану в Україні»?

Так, будуть - в разі, якщо збитки не завдані бойовими діями. Якщо автомобіль застрахованої особи потрапив в ДТП на території області, на яку поширюється воєнний стан, компенсація буде виплачена в звичайному режимі. Однак якщо збитки пов'язані з військовими подіями - наприклад, пошкодженнями через застосування зброї або примусове вилучення майна, - то збитки не компенсуються. Такі події є виключенням зі страхування.

В програмах медичного страхування AXA компенсує лікування захворювань і травм, якщо застрахована особа не несе військову службу, і за умови роботи банківської системи і фізичної можливості розміщення в медичних закладах.


Чи можна укладати страховий договір при воєнному стані?

Можна. Запровадження воєнного стану не впливає на умови укладення та дію страхових договорів. Укладати новий або продовжувати вже існуючий договір можуть жителі всіх областей України - в страхуванні нічого не змінюється.


Якщо конфіскують майно, хто компенсує?

Держава. Про заволодіння майном третіми особами йдеться в ст. 23 Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Відчуження майна тягне за собою повну компенсацію його вартості в порядку, визначеному цим законом. Тобто компенсація вартості вилученого майна у військових цілях здійснюється державою на підставі закону.